fbpx

“Sunny Hill”, Rama jep një lajm të mirë

HomeLajmeKosovë

“Sunny Hill”, Rama jep një lajm të mirë

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, thotë se nga viti i ardhshëm festivali “Sunny Hill” do të mbahet në Prishtinë dhe atë do të jetë i përhershëm.

Ai foli në një konferencë për media pasi ky festival u zhvendos në Tiranë.

“Tash e tutje për çfarëdo arsye këtë vit është marrë vendimi të mbahet në Tiranë por nga viti i ardhshëm e tutje do të jetë në Prishtinë i përhershëm”, tha Rama.

I pari i kryeqytetit tha se është faji i qeverisë që festivali s’u mbajt në Prishtinë.

COMMENTS

x