Media lokale tani raportojnë se janë të paktën 40 të vdekur dhe më shumë se 700 plagosur, shkruan BBC, transmeton Ballkani.info.

Shërbimet e urgjencës së Izraelit kanë konfirmuar se 40 persona janë vrarë në vend pas sulmeve me raketa nga Gaza.

Ata thonë se po vazhdojnë të ofrojnë ndihmë mjekësor dhe t’i çojnë njerëzit në spital./Ballkani.info