fbpx
HomeBota

Skandaloze: Danezi djeg Kuranin në mes të rrugës në Malmo

Një qytetarë danez ka djegur librin e shenjt Kuranin në mes të një rruge në Malmo të Suedisë.

Vepra e tij e cila është xhiruar nga shumë qytetarë aty pranë, është dënuar ashpër dhe ka dërguar në protesta të shumta të këtyre qytetarëve, aq sa edhe në këto moment ka pakënaqësinë të shumta të shpërfaqura për këtë akt.

Në pamjet më poshtë shihet një person tek mban një fjalim e më pas fillon me djegien e Kuranit.

COMMENTS

x