Shqipëria e mposht Bjollorusinë, fiton në “Air Albania” dhe kalon në Ligën B

HomeSportSporti vendor

Shqipëria e mposht Bjollorusinë, fiton në “Air Albania” dhe kalon në Ligën B

Shqipëria ka arritur ta mposhtë Kombëtaren e Bjellorusisë dhe të pozicionohet në Ligën B’ të Ligës së Kombeve.

Me dy gola të shënuar nga Cikalleshi dhe një nga Manaj, Shqipëria mposhti një Bjellorusi që shënoi dy herë përmes, Skavysh dhe Edbong.

Rezultati përfundimtar i këtij takimi u vendos në 3:2, ku Kombëtarja shqiptare, u poziconu e para në grupin e katër të Ligës C’, për ta fituar kështu një vend ma lartë, atë të Ligës B’ në “Nations League”.

Por, Shqipëria do të luajë edhe në finalet e kualifikuesve për Kupën e Botës 2022.

 

 

COMMENTS