fbpx

Shpërthimi në Bejrut: Prifti po mbante meshën, momenti kur kisha i shembet mbi kokë

HomeLajmeBota

Shpërthimi në Bejrut: Prifti po mbante meshën, momenti kur kisha i shembet mbi kokë

Bejruti ende po llogarit dëmet e shkaktuara nga shpërthimet e së martës në portin e saj.

Tashmë janë të konfirmuar 135 viktima dhe mbi 4000 të plagosur, ndërsa vendi ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme dy javore dhe operacionet e atyre që ende mungojnë po vijon.

Në rrjetet sociale kanë qarkulluar shumë video nga momentet e shpërthimit të fuqishëm që shkatërroi gjysmën e qytetit.

Një video e publikuar së fundmi tregon një prift i cili është duke mbajtur meshën dhe në momentin e shpërthimit fillimisht fiket zjarri dhe dritat, ndërsa ai vijon ritualin.

Pak sekonda më vonë tavani i kishës fillon të shembet, ndërsa prifti vrapon për të shpëtuar. Sipas The Guardian, prifti ka arritur të shpëtojë nga shpërthimi që tmerroi botën./Reporteri.net

COMMENTS

x