fbpx

Shpërthimi lë 300 mijë njerëz të pastrehë dhe 5 miliardë dollarë dëme

HomeLajmeKosovë

Shpërthimi lë 300 mijë njerëz të pastrehë dhe 5 miliardë dollarë dëme

Gjatë ditës së djeshme ka ndodhur në shpërthim i madh në portin detar të kryeqytetit libanez, Bejrut, i cili raportohet se është dëgjuar edhe në Qipro.

Shpërthimi ka lënë rreth 300 mijë njerëz të pastrehë, ka thënë guvernatori i Bejrutit për agjencinë e lajmeve AFP.

Guvernatori i Bejrutit Merwan Abbud tha se dëmi nga shpërthimi në port arrin në mes 3 dhe 5 miliardë dollarë.

Duke folur për agjencinë libaneze të lajmeve NNA, Abbud përmendi për herë të parë dëmin material pas shpërthimit të madh, duke deklaruar se ai shkon midis 3 dhe 5 miliardë dollarë.

Femijet shpetojne per mrekulli nga shperthimi katastrofik në Beirut

Femijet shpetojne per mrekulli nga shperthimi katastrofik në BeirutNdersa femijet edhe dadoja e tyre po shikonin shperthimin e pare nga dritarja e nderteses vala e dyte e shperthimit godet ndertesen duke thyer dritaret qe bien mbi femijet.

Posted by FM Images Albania on Wednesday, August 5, 2020

COMMENTS

x