fbpx

Shaqiri vendimtar në përmbysjen e rezultatit me Marseille

HomeSportSporti ndërkombëtar

Shaqiri vendimtar në përmbysjen e rezultatit me Marseille

Xherdan Shaqiri ka shënuar një gol dhe ka asistuar në golin e fitores së Lyonit ndaj Marseilles. Kjo ndeshje i ka takuar javës së 14-të të Ligue 1 të Francës.

Shaqiri shënoi për të barazuar rezultatin në 1:1. Ai shënoi me kokë në minutën e 76-të, ndërsa asistoi për golin e fitores 2:1. Asistoi në minutën e 89-të për golin e shënuar nga Moussa Dembele.

Me këtë fitore Lyoni është ngritur në vendin e shtatë me 34 pikë.

https://mixture.gg/v/61f9aa71c1bd9

COMMENTS

x