fbpx

Serbia e do rrëzimin e Kurtit, Drecun lutet për një koalicion mes partive opozitare PDK dhe LDK

HomeLajmeKosovë

Serbia e do rrëzimin e Kurtit, Drecun lutet për një koalicion mes partive opozitare PDK dhe LDK

Deputeti i VV-së, Artan Abrashi përmes një postimi në rrjetin e tij social facebook ka thënë se i ashtuquajturi kryetar i Komisionit Parlamentar për Kosovë, Millovan Drecun në intervistën e tij të fundit është lutur për një koalicion PDK-LDK në Kosovë në mënyrë që Kurti të rrëzohet nga pushteti.

Sipas Abrashit në situatën e tillë Drecunit nuk i ka mbetur tjetër veç se të shpresoj, përcjell Syri net Koosva.

Postimi: