Connect with us

Kosovë

Senatori amerikan e quan “recetë për katastrofë” Asociacionin e Komunave Serbe

Published

on

Kryetari i Komitetit të Marrëdhënieve me Jashtë në Senatin amerikan, Bob Mendez ka kundërshtuar idenë e Asociacionit të Komunave Serbe.

Ai këtë e ka quajtur “recetë për katastrofë”.

Menedez e ka kritikuar ish-administratën Trump duke thënë se në vazhdimësi ia ka mbajtur anën Serbisë dhe ka qenë kundër Kosovës.

“Kjo ka krijuar shumë pasoja në fund të ditës. Gjëja e fundit që duhet të bëhet është Asociacioni i Komunave Serbe. Kjo do të ishte recetë për katastrofë”, ka thënë ai.

Advertisement
Comments