fbpx

Selmanaj: Vlerësimet e Haradinajt për dialogun janë artificiale dhe pa materie

HomeLajmeKosovë

Selmanaj: Vlerësimet e Haradinajt për dialogun janë artificiale dhe pa materie

Përplasjet në mes të partnerëve të koalicionit kanë vazhduar edhe pas takimit të një dite më parë mes liderëve të këtij koalicioni.

Lideri i LDK’së Isa Mustafa ka thënë se proceset politike me të cilat po ballafaqohet vendi kërkojnë bashkëpunim dhe besim reciprok të të gjithë aktorëve. Mustafa la të hapur mundësinë e konfigurimit të qeverisë.

Ndërkaq numri dy i qeverisë nga LDK’ja Driton Selmanaj ka thënë se me liderin e AAK’së nuk kanë dallime për dialogun por ka pasur keqkuptime.

Sipas Selmanajt vlerësimet e Haradinajt për këtë proces ishin pa materie dhe artificiale.

“Vlerësimi ynë është se qëndrimet dhe vlerësimet e që Haradinaj po i jep për procesin e dialogut nuk kanë substancë dhe pa materie. Janë artificiale dhe prandaj dhe i kemi informu nga dora e parë duke i thënë se kjo qasje për neve nuk është e pranueshme”, tha Selmanaj për televizionin publik të Kosovës.

COMMENTS

x