“S’do të ketë luftë të tretë botërore”, mesazhi i shpresës i Zelenskyt në Golden Globes

0 minutes, 49 seconds Read

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka dhënë një mesazh gjatë transmetimit televiziv të Golden Globes për të falënderuar aleatët e tij.

Zelensky tha se “lufta në Ukrainë nuk ka përfunduar ende, por batica po kthehet dhe tashmë është e qartë se kush do të fitojë”.

“Ka ende beteja dhe lot përpara”, vazhdoi presidenti ukrainas. “Por tani mund t’ju them se kush ishte më i miri në vitin e kaluar – ju në botën e lirë, që u bashkuat rreth mbështetjes së popullit të lirë ukrainas”.

Zelensky kujtoi Golden Globes të fillimit të viteve 1940, para se të përfundonte Lufta e Dytë Botërore.

“Nuk do të ketë luftë të tretë botërore”, tha ai.

Zelensky më parë është shfaqur virtualisht në Festivalin e Filmit në Kanë dhe çmimet Grammy për të diskutuar mbi konfliktin dhe për të falënderuar ata në industrinë e argëtimit që kanë rritur ndërgjegjësimin për të, transmeton Klankosova.tv.

Publikime te ngjashme