Connect with us

Tech

Samsung ka lansuar kufje të reja Samsung Galaxy Buds Live

Publikuar

me

Kufjet e reja të veshëve duken si fasule të vogla dhe do të vijnë në tre ngjyra, Mystic White, Bronze Mystic dhe Mystic Black, që të përputhen me paletën e ngjyrave të Samsung Galaxy Note 20 Ultra.

Galaxy Buds Live kanë tre mikrofona për anulimin e zhurmës. Ky cilësim mund të ndryshohet për të lejuar që zhurma e ambientit të filtrohen, të cilat do të jenë të dobishme për atletët ose ata që mbajnë kufje në zona të ngarkuara, transmeton lajmi.net.

Në vend të butonave konvencionale, kufjet e veshit do të kontrollohen përmes kontrolleve me prekje. Ata do të kenë gjithashtu një aplikacion shoqërues për të ndryshuar ekuivalentin dhe për të aktivizuar një modalitet “find myarb” ​​në rast se ata humbasin.

Ndërsa për altoparlantët, Galaxy Buds Live kanë folës 12 mm dhe një kanal bas për tinguj më të mirë të frekuencës së ulët, të bërë nga kompania e tingullit AKG e cila është blerë nga Samsung.

Kufjet e reja janë vazhdimi i Galaxy Buds +, i cili nuk kishte anulimin e zhurmës dhe mbështeti një dizajn më gjenerik në krahasim me Galaxy Buds Live.

Si dhe kufjet e reja, Samsung gjithashtu po lëshon një orë të re inteligjente, Samsung Galaxy Watch 3. /Lajmi.net/

Reklama
Komentet