Connect with us

Kosovë

“Sali Berisha ka gjysmën e Tiranës e ti s’ke bukë të hash”, qytetarja përplaset me protestuesin në rrugë

Published

on

Dje në protestën e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, mbështetës të tij kanë sulmuar dhe shkatërruar goditën e selisë së Partisë Demokratike edhe pse zyrtarë amerikanë e europianë bënë thirrje për evitim të dhunës.

Në një video të publikuar nga mediat shqiptare një qytetare e revoltuar i thotë protestuesit se ai nuk ka bukë në shtëpi ndërkohë që Berisha ka gjysmën e Tiranës çka ka bërë që protestuesi t’i thotë se i është rritur gjuha nga demokracia.

Kjo ka bërë që qytetarja të nxehet edhe më tepër dhe t’i thojë se Berisha nuk ka ku shkon pasi është nën shënjestrën e SHBA dhe këtë fat do të kenë edhe ata që e mbështesin.

Por mbështetesi i Berishës është i bindur që kjo betejë do të fitohet dhe me referendum do të largohet ambasadorja e SHBA-ve.

Advertisement
Comments