fbpx

Rusia vazhdon sulmet me raketa në Ukrainë, 10 shpërthime të dëgjuara vetëm në Kiev

HomeLajmeBota

Rusia vazhdon sulmet me raketa në Ukrainë, 10 shpërthime të dëgjuara vetëm në Kiev

Të paktën 10 sulme goditën kryeqytetin ukrainas të hënën në mëngjes, me autoritetet që raportuan shpërthime në të gjithë vendin.

Ata në Ukrainën veriore, lindore dhe qendrore thanë se raketat goditën rajonet në orët e fundit.

Ndërkohë, dëshmitarët në Kiev raportuan të paktën 10 shpërthime, shkruan Sky News, përcjell Telegrafi.

Të paktën 10 sulme goditën kryeqytetin ukrainas të hënën në mëngjes, me autoritetet që raportuan shpërthime në të gjithë vendin.

Ihor Terekhov, kryebashkiaku i Kharkiv, tha se qyteti është goditur nga dy raketa që synonin “një strukturë kritike të infrastrukturës”.

Rusia ka shtuar sulmet me raketa ndaj Ukrainës javët e fundit pasi fajësoi Kievin për një shpërthim që dëmtoi urën e Krimesë. /Telegrafi