fbpx

Rrufeja godet katër përsona, të dëmtuarit marrin lëndime të rënda!

HomeMaqedoni e veriut

Rrufeja godet katër përsona, të dëmtuarit marrin lëndime të rënda!

Të paktën 13 persona raportuan lëndime ose trauma të shkaktuara nga rrufeja gjatë stuhisë që goditi rajonin e Ohrit rreth orës 3 pasdite. Sipas informacionit, bubullimat goditën lokalitetin “Orevçe” afër plazhit pranë autocampit Gradishte në Liqenin e Ohrit.

Këta janë njerëz nga disa qytete të vendit, katër prej të cilëve pësuan djegie në gjymtyrë, ndërsa të tjerët ishin kryesisht pa dëmtime të dukshme, por u ankuan për përjetim të stresit, të tilla si probleme të dëgjimit, frymëmarrje etj., shkruan alsat.

Shërbimi Emergjent Mjekësor ndërhyri dhe të plagosurit u trajtuan në qendrat shëndetësore në qytet.

Kishte një stuhi të ngjashme në rajonin e Ohrit disa ditë më parë, e ndjekur me shi afatshkurtër, por intensiv, vende vende me breshër dhe rrufe.

COMMENTS