fbpx
HomeLajmeBota

Rrahje masive në Belgjikë, përleshje e ashpër e policisë me pushuesit VIDEO

Një sherr masiv është shënuar në një plazh të Belgjikës.

Dhjetëra burra në Blankenberge janë përleshur me sende të forta, me policinë dhe rojet bregdetare. Shkak i sherrit raportohet se kanë qenë thirrjet e një roje bregdetare, i cili i ka kërkuar pushuesve të mos futen grup në ujë, për shkak të masave antiCovid.

E pas kësaj, pushuesit janë përleshur ashpër me rojet dhe policët, duke hedhur në drejtim të tyre, çadra plazhi e shezlongë. Ndërsa policia është kundërpërgjigjur duke arrestuar dhjetëra persona .

“Pashë papritur një grup njerëzish duke u përleshur me njëri-tjetrin. Çadra, e shezlongë fluturonin në ajër. Nuk e di se përse filloi zënka”, u shpreh një dëshmitare.

COMMENTS