Rita Ora për fitoren e Distrias: “Kosova lë gjurmë në lojërat olimpike”

HomeLajmeKosovë

Rita Ora për fitoren e Distrias: “Kosova lë gjurmë në lojërat olimpike”

Distria Krasniqi i ka siguruar medalje olimpike Kosovës në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke e rrëmbyer të Artën.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, i është gëzuar fitores së Distrias.

Ajo ka thënë se Kosova la gjurmë në lojërat olimpike ‘Tokio 2020’ duke fituar medaljen e artë.

“Urime Distria Krasniqi, Kosova lë gjurmë në ‘Tokio 2020’, Distria Krasniqi fiton medaljen e artë olimpike”, shkroi këngëtarja.

Distria Krasniqi pasi u stolis me medaljen e artë tha se fitoren ia dedikon Kosovës, trajnerit, ekipit dhe familjes së saj.

Në finalen e madhe, Distria e mposhti japonezen, Funa Tonaki.

COMMENTS