Rita Ora e uron në shqip Distrian për medaljen e Artë

HomeLajmeKosovë

Rita Ora e uron në shqip Distrian për medaljen e Artë

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike Tokyo 2020.

Dhe, Distria arriti ta mposht japonezen, Funa Tonaki me të cilën ishte ndeshur edhe më parë në Doha Masters.

Ndërkohë, Distria Krasniqi menjëherë mori urime të shumta pothuajse kudo ku ka shqiptarë.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora e ka uruar n⌂ gjuhën shqipe derisa ka publikuar një postim në storien e saj në Instagram.

“Urime, Distria Kosova lë gjurmë në ‘Tokia 2020’. Distria Krasniqi e fiton medaljen e artë olimpike”, ka shkruar Rita.

COMMENTS