Kthimi i Cristiano Ronaldos në Manchester United mund të konsiderohet si mjaft i përsosur, por disi është bërë edhe më i mirë nga komentimi i Peter Drury.

Portugezi startoi për Unitedin të shtunën, pasi nënshkroi me ta në ditën e fundit të afatit kalimtar, pas më shumë se 12 vitesh që u largua nga klubi për t’u transferuar në Real Madrid.

Kishte shumë emocione në vazhdimin e lojës, me një rekord të thyer prej 187 milionë funtesh në shitjet e fanellave që treguan se sa e madhe ishte ndeshja kundër Newcastle United për tifozët e Ronaldos.

Kur 36-vjeçari dhe shokët e tij të skuadrës, hynë në fushë para lojës, ishte çuditërisht me duartrokitje të mëdha nga tifozët vendas, duke mirëpritur tre herë fituesin e Ligës Premier.

Hyrja ishte entuziazmuese, por u bë edhe më mirë nga komentatori Peter Drury, i cili është i njohur për fjalimet e tij epike.

Poezia nga komentuesi nuk mbaroi me kaq. Pasi Ronaldo kishte shënuar dy herë, të dyja herë duke i dhënë avantazh skuadrës së tij, Bruno Fernandes kishte shënuar një gol dhe Jesse Lingard i kishte përfunduar gjërat, Drury e përfundoi atë edhe mirë.

“A kishte një ditë më utopike, më ideale në herën e fundit te Manchester United”, tha ai në komentim. “Ronaldo u ngrit, Fernandes e zbukuroi atë dhe Lingard e përfundoi me stil”. /Telegrafi