Connect with us

Kosovë

Referendumi serb në Kosovë, vendet anëtare te QUINT-it takim me kreret e shtetit!

Published

on

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani bashkë me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca dhe kryeministrin Albin Kurti sot do të presin në takim përfaqësuesit e shteteve të QUINT-it.

Ballkani.info mëson se takimi do të zhvillohet në ora 12:00.

Ky takim vjen pas kërkesës së shteteve të QUINT-it dhe BE-së që Qeveria t’i lejojë serbët e Kosovës të votojnë në referendumin e Serbisë.

Advertisement
Comments