Connect with us

Kosovë

Reagon kompania Mabetex: Punëtorët tanë në Kazakistan janë të sigurtë

Published

on

Kompania Mabetex ka reaguar pasi u raportua se siguria e punëtorëve që punojnë në Kazakistan janë në rrezik.

Pronari i kompanisë dhe njëherësh lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli tha se deri tani në asnjë moment nuk është cenuar siguria e punëtorëve të kompanisë Mabetex.

Pacolli shtoi se ata vazhdojnë jetën e tyre normale.

Më poshtë lexoni reagimin e plotë:

Advertisement
Comments