Reagon Flamurtari pas rënies në Ligën e Parë, akuzon arbitrin dhe klubet e mëdha për shitjen e ndeshjeve

HomeSportSporti vendor

Reagon Flamurtari pas rënies në Ligën e Parë, akuzon arbitrin dhe klubet e mëdha për shitjen e ndeshjeve

Flamurtari sot (e diele) ra në Ligën e Parë ngase u renditët në pozitën e tetë në tabelë.

Me humbjen në shtëpi ndaj Gjilanit dhe fitoren e Trepçës ’89 dhe Drenicës, skuadra “Kuq e Zi” bie nga Superliga, shkruan portali arbresh.info.

Mirëpo, pas ndeshjes skuadra e Flamurtarit ka akuzuar klubet e tjera, duke thënë se i kanë shitur ndeshjet duke fituar para të shumtë.

“Faleminderit të gjithë ata që kan suportuar dhe përkrahur KF FLAMURTARI edhe këtë pjesë të dytë të superligës.

Loja kundër Gjilanit jo e leht për tu fituar kur aty ka dhe refer të shitur, pa harruar disa nga klubet e tjera qe sot kan fituar shuma të mëdha parash për të mos fituar pikë, këtë betej e humbëm duke luftuar me të gjitha mundësit që kemi.

Ne si klub kemi luftuar shumë, por me të drejt apo pa të drejt ne sot u perballëm me këtë situat të vështirë e cila na ka forcuar edhe më shumë”, ka shkruar faqja zyrtare e Flamurtarit në Facebook.

Faleminderit të gjithë ata që kan suportuar dhe përkrahur KF FLAMURTARI edhe këtë pjesë të dytë të…

Posted by KF Flamurtari on Sunday, July 26, 2020

COMMENTS