Reagon ashpër Tomë Gashi reagon pas marshit – ka këto fjalë!

0 minutes, 38 seconds Read

Avokati Tomë Gashi ka thënë se marshi i mbajtur sot në Prishtinë për ish-krerët e UÇK-së që gjenden në Hagë ka qenë marsh dinjitoz dhe i qëlluar.

Përmes një postimi në Facebook, Gashi ka thënë se “marshim i drejtë, 8 vite i vonuar”.

Ai tutje ka thënë se këtij marshit dhe kërkesës për drejtësi po i humbë fisnikëria kur po i prijnë ata që e votuan Gjykatën Speciale.

Postimi i plotë:

Mareshim dinjitoz dhe i qëlluar

Mareshim i drejte , 8 vite i vonuar!

Por kur këtij mareshimi i prijn ata qe me 3 gusht 2015 e votuan Gjykatën Speciale pak po ja humbe fisnikërinë e kërkesës për drejtësi.

Publikime te ngjashme