Connect with us

Kosovë

Rasti Brezovica, Prokuroria po i kërkon edhe 5 përsona tjerë!

Published

on

5 persona të dyshuar në rastin “ Brezovica”, janë në kërkim, ka bërë të ditur shefi i hetimeve të krimeve të rënda në Policinë e Kosovës, Agron Haziri.

Ai në një konferencë për media ku janë dhënë detaje për aksionin e sotëm, ka treguar se përveç parave janë sekuestruara edhe gjëra të tjera.

“Katër persona të arrestuar, një i dyshuar është liruar në procedurë të rregullt, tre janë në mbajtje për 48 orë. Pesë janë në kërkim policorë. Gjatë hetimeve në xhirollogaritë bankare të dyshuarve kemi identifikuar vlerën monetare prej 5 milionë e 389 mijë euro dhe 86,146 dollarë. Gjatë kontrollit janë sekuestruar prova: 1 veturë, armë, fishekë, karikatorë, shtëpizë kompjuteri, telefon mobil, uniformë me mbishkrimin Policia e ish-sistemit jugosllav ose serb, një antiplumb dhe dokumente të ndryshme”, tha ai.

Advertisement
Comments