fbpx

Rashica në rolin e kamarierit, asist në fitoren e thellë të Gallatasaryt (Video)

HomeLajme

Rashica në rolin e kamarierit, asist në fitoren e thellë të Gallatasaryt (Video)

Galatasary i befasoi të gjithë sot në Turqi, teksa mundi 0-7 Basaksehir në transfertë. Protagonist në këtë takim ishte edhe Milot Rashica, i cili ia doli të lërë gjurmë në këtë sfidë.

Futbollisti shqiptar dhuroi assist, duke ia servirur golin Mertens. Për Rashicën ky është asisti i dytë te Galatasaray, pas 9 ndeshjesh. Këta të fundit renditen në vendin e dytë të kampionatit dhe kërkojnë që këtë sezonin të fitojnë titullin kampion.