fbpx

Rama dhe Osmani takohen me liderët e Ballkanit Perëndimor

HomeLajmeRajoni

Rama dhe Osmani takohen me liderët e Ballkanit Perëndimor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentja e Kosovës janë takuar sot me liderët e Ballkanit Perëndimor në New York. Në këtë takim moren pjesë edhe Vucic dhe Abazovic. Në këtë takim i kishte ftuar Përfaqësuesi i Lartë i BE për Politikën e Jashtme dhe Zv/President i Komisionit Europian, Joseph Borrel.

Në këtë takim moren pjesë edhe Vucic dhe Abazovic.

Në këtë takim i kishte ftuar Përfaqësuesi i Lartë i BE për Politikën e Jashtme dhe Zv/President i Komisionit Europian, Joseph Borrel.

x