fbpx

Raketat ruse bien ne shtetin e NATO-s, nis mbledhja urgjente

HomeLajmeBota

Raketat ruse bien ne shtetin e NATO-s, nis mbledhja urgjente

Dy raketa ruse kanë goditur një fermë në Przewodów në anën polake të kufirit polako-ukrainas.

Mediet e huaja bëjnë me dije se janë vrarë dy polakë.

Kryeministri polak Morawiecki dhe Presidenti Duda kanë thirrur një takim urgjent të Byrosë së Sigurisë Kombëtare sipas nenit 5 të NATO-s.