fbpx

“Putin në burg” – murale tallëse në Köln të Gjermanisë (Foto)

HomeBota

“Putin në burg” – murale tallëse në Köln të Gjermanisë (Foto)

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është politikani më i sanksionuar në botë, pas nisjes së pushtimit në Ukrainë.

Gjermania është një prej shteteve që i ka dënuar ashpër veprimet e Putinit, deri sa ndihmën dhe mbështetjen ndaj Ukrainës, pas hezitimit që kishte në fillim, e ka pasur mjaft të madhe duke i dhuruar edhe armë, shkruan Demokracia.com.

Dje në Köln të Gjermanisë është zbuluar një murale tallëse për Putinin, me një banane në kokë, e cila ka marrë vëmendje të madhe.

Në këtë murale është shfaqur imazhi i Putinit, me uniformë burgu, ku theksohet “Putin në burg”.

COMMENTS