fbpx

Publikohet çmimi tavan i derivateve, benzina shtrenjtohet për 1 cent

HomeLajmeKosovë

Publikohet çmimi tavan i derivateve, benzina shtrenjtohet për 1 cent

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për 24 orët e ardhshme.

Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i dizelit është 1.71 euro për litër, i benzinës me 1.46 euro dhe i gazit me 0.71 euro, pra ka rritje të benzinës për 1 cent

Këto çmime vlejnë nga ora 10:00 e së shtunës deri të dielën në ora 10:00

Çmimi i naftës në Kosovës në javët e fundit ka shënuar vlera rekorde.