fbpx

Publicisti Maxharraj: “Drenicë, i kthyet shpinën familjes Jashari për Klanin Pronto, është turpi …”

HomeLajmeKosovë

Publicisti Maxharraj: “Drenicë, i kthyet shpinën familjes Jashari për Klanin Pronto, është turpi …”

Postimi i plotë i publicistit Binak Maxharraj

Turp për Drenicën, e shkelen të kaluarën e lavdishme dhe herokike jo vetem të familjës Jashari por edhe të krejët Drenicës.

Nga sot nuk është më ajo Drenica e lavdishme e dikurshme kur thirreshim në heronjt e saj që nga Bajraktarët e deri te Jasharajt.

Drenicë të ia kthesh shpinën familjes më emblematike të luftës për çlirimin e Kosovës për dobi të hajnave, plaçkitësve të popullit të Klanit Pronto ,është turpi më i madh për ty Drenicë.

x