fbpx

Protestuesit me brohorima për Kurtin: Duam veprime, jo statuse në Facebook

HomeLajmeKosovë

Protestuesit me brohorima për Kurtin: Duam veprime, jo statuse në Facebook

“Duam veprime jo statuse”.

Kjo është thirrja para zyrës së kryeministrit të Kosovës Albin Kurtit.

Protesta nisi te sheshi “Zahir Pajaziti”, vazhdoi te Ministria e Drejtësisë, më pas te Kuvendi e tash te kryeministria.

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shkruar të hënën për rastin e 11 vjeçares.

Ashtu kanë vepruar edhe presidentja dhe ministrat e Qeverisë.

Por protestuesit po kërkojnë që të ketë veprime e jo statuse në rrjetet sociale. /Express

x