Protestohet në mbeshtetje të Kurtit, këto janë thirrjet e protestuesve

0 minutes, 34 seconds Read

Ka filluar në sheshin “Skëndërbeu” protesta në përkrahje të kryeministrit Kurti e presidentes Osmani.

Kjo protestë e thirrur nga një qytetar nga Skënderaj, ka pasur për synim dhënien e përkrahjes për liderët e shtetit.

Kundër kujt është organizuar dhe cilat kanë qenë kërkesat nuk dihen, megjithatë një numër i madh qytetarësh janë bashkuar.

“Ftojmë opozitën që të jetë konstruktive në Parlament dhe jashtë tij në mbështetje të shtetit dhe sovranitetit, pushteti merret me vota, jo me grushta”, “Të sillen para gjyqi të gjithë analistët që janë kundër shtetit të Kosovës”, janë disa nga thirrjet e protestuesve.

Publikime te ngjashme