fbpx

Profili i autorit të masakrës në SHBA

HomeLajmeBota

Profili i autorit të masakrës në SHBA

Robert Crimo quhet autori i masakrës në paradën e Highland Park, të ditës së djeshme. Robert është 22 vjeç. Ai është reper. Njihet me pseudonimin ‘Awake’.

Ka rreth 16,000 dëgjues në Spotify dhe 100 mijë dollarë pasuri neto. Awake njihet edhe si mbështetës i Donald Trump. Madje në një nga protestat në mbështetjen e Trump, edhe është arrestuar.

Profili i autorit të masakrës në SHBA. Nga reper me 16 mijë

Robert u ngjit në një çati dhe nga atje qëlloi mbi turmën që ishte mbledhur me rastin e 4 Korrikut të Pavarësisë. 6 njerëz humbën jetën dhe 30 u plagosën.

Nga reper në vrasës!

Videot muzikore të postuara nga ai vjeshtën e kaluar përfshijnë pamje të frikshme duke qëlluar njerëz në internet dhe një video e tij duke hedhur plumba në dyshemenë e një klase ndërsa mbante armaturë të rëndë në dorë, është shqetësuese.

Familja

Robert ka dy vëllezër e motra. Jetojnë në një shtëpi komode me vlerë 425,000 dollarë në Highëood, afër vendit ku ndodhi ngjarja e rëndë. Babai i tij kandidoi për kryetar bashkie, ndërsa nëna është e akuzuar për dhunë në familje.

COMMENTS

x