fbpx

Profesori universitar në mbeshtetje të veprimeve të Kurtit karshi proceseve të dialogut me Serbinë

HomeLajmeKosovë

Profesori universitar në mbeshtetje të veprimeve të Kurtit karshi proceseve të dialogut me Serbinë

Profesori Sulejman Mehazi ka reaguar pas përfundimit të takimit ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Ai mbështeti qëndrimet e Kurtit në Bruksel, madje tha se nuk mbahet mend që ndonjë politikan shqiptar e kishte mbrojtur kështu Kosovë.

“Mësohuni nga Albin Kurti ju politikanë të opozitës kosovare dhe ju të Edi Ramës së Shqipërisë sesi në Bruksel mbrohet Kosova nga Serbia e Vuçiqit, historikisht nuk mbahet mend që ndonjë politikan shqiptar të kishte mbrojtur aq fuqishëm shtetin e vetë sesa kryeministri i Kodovës, Albin Kurti”, shkroi Mehazi në Facebook, prëcjell “Bota sot”

Postimi i plotë

Mësohuni ju politikanë shqiptarë nga Kurti sesi mbrohet atdheu!

Mësohuni nga Albin Kurti ju politikanë të opozitës kosovare dhe ju të Edi Ramës së Shqipërisë sesi në Bruksel mbrohet Kosova nga Serbia e Vuçiqit, historikisht nuk mbahet mend që ndonjë politikan shqiptar të kishte mbrojtur aq fuqishëm shtetin e vetë sesa kryeministri i Kodovës, Albin Kurti.

@S.Mehazi