Pritjet e jashtëzakonshme të Aro Muric që e ndihmuan Burnleyn të rikthehet në Ligën Premier

0 minutes, 42 seconds Read

Burnley nga sezoni i ri do të luajë sërish në Ligën Premier, pasi e mbylli një edicion magjeps në Championship.

Dhe për këtë sukses fantastike nën urdhrat e Vincent Kompanys, rol të madh ka luajtur edhe portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muric.

Gardiani i Dardanëve ishte vital me pritjet e tij në ndeshjet e këtij sezoni, duke ndihmuar Burnleyn të arkëtonte 101 pikë.

Ata u shpallën kampion në Championshop, duke realizuar rikthimin në elitën e futbollit anglez.

Për formën e tij, Brunley ka publikuar një video me disa nga pritjet e tij më të mira.

Ata kanë pyetur fansat e tyre se cili ishte momenti i tyre më favorit nga pritjet e Muric.

Publikime te ngjashme