Pritje e ftohtë| Rama shtrëngon duart me Kurtin, por nuk e përqafon si Abazoviqin

0 minutes, 42 seconds Read

Shumica e liderëve që do të marrin pjesë në samitin e Procesit të Berlinit, tashmë kanë arritur në Tiranë.

Rreth orës 11:00 ka nisur edhe pritja e tyre para kryeministrisë nga ana e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

Tashmë në ndërtesën e kryeministrisë ka arritur edhe kryeministri Albin Kurti.

Rama dhe Kurti i shtrënguan vetëm dorën njëri tjetrit, ndërkaq një afirmimet më të ngrohtë Rama tregoi me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç, me të cilin s’pati vetëm një shtrëngim duarsh e një foto zyrtare, por një përqafim.

Kujtojmë se Rama dhe Kurti janë komentuar shpesh herë për raportet e tyre të ftohta. Së fundmi një gjë e tillë u pa edhe në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Çekisë, ku të dy kryeministrat u panë larg njëri-tjetrit.

Publikime te ngjashme