Connect with us

Kosovë

Presidentja Osmani thotë se 503 mijë vaksinat e dhuruara, janë 503 mijë shanse për t’u mbrojtur nga virusi!

Published

on

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se 503 mijë vaksinat e dhuruara nga SHBA-ja e të cilat arritën sot në Kosovë janë 503 mijë shanse shtesë për të mbrojtur e shpëtuar jetë nga virusi.

Ajo në Facebook ka shkruar se nuk ka asnjë arsye për mosvaksinim.

“Të rinj, pleq, mësues, shtatzëna, gra e burra, vaksinimi shpëton jetë! Vaksinohu edhe TI të shpëtosh veten, më të dashurit e tu, ekonominë dhe të ardhmen tonë! Faleminderit Presidentit Biden dhe popullit amerikan që na u gjendën sërish pranë, ashtu sikurse gjithherë”, ka shkruar ai.

Advertisement
Comments