Pranoi “Çelësin e Qytetit” nga Velijaj, Rama i referohet të parit të Tiranës së “vëlla”!

0 minutes, 37 seconds Read

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama, ka qëndruar për vizitë zyrtare në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë.

Rama së bashku me kryebashkiakun Erion Veliaj, biseduan bashkëpunimin mes dy kryeqyteteve.

I pari i Prishtinës pranoi nga Veliaj “Çelësin e Qytetit”.

Kreu i Prishtinës e ka falënderuar homologun e tij shqiptar për mikpritjen, duke i thënë se mezi pret vizitën e tij në Prishtinë.

“Të Faleminderit për mikpritjen miku e vëllau im Erion Veliaj. Dy Kryeqytetet tona do të jenë gjithmonë simotra dhe do të hecim së bashku në zhvillimin dhe modernizimin e tyre për të mirën e qytetarëve tanë si dhe vendeve tona! Menxi pres të iu kthej mikpritjen tuaj!”.

Publikime te ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *