fbpx

Pozhari ‘shpërthen’ pas akuzave ndaj kryeministrit – ‘godet’ fortë përkrahësit e Thaçit dhe PDK-së!

HomeLajmeKosovë

Pozhari ‘shpërthen’ pas akuzave ndaj kryeministrit – ‘godet’ fortë përkrahësit e Thaçit dhe PDK-së!

Analisti Xhevdet Pozhari ka reaguar ashpër pas kritikave që po iu bëhen kryeministrit Albin Kurti në lidhje me Asociacionin.

Pozhari potencoi faktin se ata që e kanë nënshkruar Asociacionin dhe e kanë themeluar Gjykatën Speciale, janë të njëjtit që e sulmojnë sot Albin Kurtin.

“Me ia pas shkaktu Kurti gjithë këto dëme Kosovës, e jo Hashim Thaçi, paskan pas me e gri.

E, hala ka njerëz që Hashim Thaçin e konsiderojnë hero me gjithë koston e lartë që e bartë Kosova shkaku i gabimeve të tij politike”, shkroi ai në Facebook.

Postimi i plotë

Vet e kanë nënshkru Asociacionin, vet e kanë themeluar Gjykatën Speciale, e sot janë të njëjtit që e sulmojnë Albin Kurtin.

Me ia pas shkaktu Kurti gjithë këto dëme Kosovës, e jo Hashim Thaçi, paskan pas me e gri.

E, hala ka njerëz që Hashim Thaçin e konsiderojnë hero me gjithë koston e lartë që e bartë Kosova shkaku i gabimeve të tij politike.

Definitivisht hipokrizi e skajshme, standarde të dyfishta, njerëz me kah 10 fytyra.