fbpx

Politikani francez me video nga Ura e Ibrit e quan UÇK-në “terroriste”

HomeLajmeKosovë

Politikani francez me video nga Ura e Ibrit e quan UÇK-në “terroriste”

Politikani francez i të djathtës ekstreme, Nicolas Bay, i cili është edhe deputet në Parlamentin Evropian ka publikuar një video nga ura e Ibrit në qytetin e Mitrovicës.

Ai ka ofenduar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës duke i quajtur “terroristë” dhe sipas tij “në Urën e Mitrovicës serbët e krishterë e mbrojtën territorin e tyre nga sulmet e terroristëve shqiptarë të UÇK-së”

Ai tutje ka vazhduar me gjuhën e paprecedent dhe raciste duke thënë se serbët e krishterë “ishin mburoja e qytetërimit tonë evropian”.