Connect with us

Kosovë

Policia me aksion, cak lokalet ku zhvillohet bixhozi ilegal në Skenderaj

Publikuar

me

Policia me autorizim të prokurorit, në mbështetje të njësive të specializuar policore, ka zbatuar urdhëresën e gjykatës për kontrollin e disa lokacioneve nën dyshimin e kryerjes së veprës penale, organizim i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm.

Gjatë operacionit janë kontrolluar 7 lokale ku si prova materiale janë gjetur dhe sekuestruar: 4368.6 euro, 13 aparate të lojërave të fatit, 17 shtëpiza të kompjuterëve, 20 televizorë, 7 DVR, 12 printer, 3 telefona celulare, 9 biltena (libra te bastoreve), 5 dëftesa të basteve, tiketa të lojërave të fatit të shtypura fizikisht dhe kupon të printuara të basteve të ndryshme, fletore për shënime si dhe dëshmi tjera relevante për rastin.

Aksioni i policisë është zhvilluar prej orës 18 e 30 minuta rreth qendrës së qytetit.

Lidhur me rastin janë intervistuar shtatë të dyshuar të cilët pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt.

Reklama