fbpx

Pirlo do ndryshime në stafin e Juventus, zbolohën se cilët janë caku i trajnerit të ri

HomeSportSporti ndërkombëtar

Pirlo do ndryshime në stafin e Juventus, zbolohën se cilët janë caku i trajnerit të ri

Kërkesat e para të Pirlos për skudeton e ardhshme në Juve janë Zaniolo dhe Tonal.

Pak orë pas shkarkimit të Maurizio Sarrit, Juventusi i befasoi të gjitha duke ia besuar postin e trajnerit legjendës, Andrea Pirlo.

Ai nënshkroi kontratë dy vjeçare, deri në vitin 2022.

Pirlo tashmë duket se ka nisur punën për të ndërtuar skuadrën e së ardhmes.

Siç ka bërë të ditur Gazzetta dello Sport, Andrea Pirlo ka dëshira të qarta dhe italiane për Juventusin e tij.

Në pritje të mbledhjes së parë zyrtare të merkatos, trajneri i ri bardhezi ka konfirmuar vlerësimin e tij për Sandro Tonalin, që e do edhe Interi si dhe talentin e Romës, Nicolo Zaniolo.

Këto janë dy ëndrrat që Pirlo i do patjetër në skuadër për të ndërtuar një Juventus që do të shpërthente edhe në Evropë, [pasi Champions League është objektivi i Zonjës së Vjetër.

COMMENTS

x