fbpx

Pëson incident të rëndë avioni me 173 pasagjerë, dalin pamjet e para

HomeLajmeBota

Pëson incident të rëndë avioni me 173 pasagjerë, dalin pamjet e para

Një aeroplan i Koresë së Air Lines Co Ltd me 173 pasagjerë rrëshqiti nga pista në Aeroportin Ndërkombëtar të Cebu në Filipine të dielën vonë në darkë, njoftoi linja ajrore, duke shtuar se nuk kishte të lënduar dhe se të gjithë pasagjerët u larguan në mënyrë të sigurt nga avioni.

Airbus SE A330, i cili po fluturonte nga Seuli në Cebu, u përpoq të ulej dy herë për shkak të kushteve të këqija të motit në zonë para se të dilte nga pista në xhiron e tretë në orën 23:07 me kohën lokale, siç thuhet në njoftimin e sotëm nga Korean Air.