fbpx
HomeLajmeKosovë

Përseri vrasje në Prishtinë, deklarohen nga Prokuroria dhe Policia!

Policia e Kosovës njofton për një vrasje që ka ndodhur dje në Prishtinë. Në raportin 24-orësh policia e ka cilësuar rastin si vrasje e dyshimtë.

“Prishtinë më 08.08.2020 rreth orës 14:30, është raportuar se viktima mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete. Në vendin e ngjarjes përveç njësive relevante policore ka dalë prokurori i shtetit dhe ekipi mjekësor të cilët e kanë konstatuar vdekjen e viktimës. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar prova materiale, ndërsa me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raportin e policisë.

COMMENTS

x