fbpx

Përplasje e tmerrshme në garën e çiklizmit, përfundon në koma çiklisti holandez

HomeSportSporti ndërkombëtar

Përplasje e tmerrshme në garën e çiklizmit, përfundon në koma çiklisti holandez

Fabio Jakobsen pësoi një aksident të tmerrshëm në garën e Polonisë, duke përfunduar në spital.

Mjekët do të përpiqen të zgjojnë Fabio Jakobsen nga koma e tij e shkaktuar mjekësisht të enjten pasi çiklisti holandez iu nënshtrua një operacioni brenda natës.

Jakobsen është në gjendje të qëndrueshme në spital pas një përplasjeje të madhe në rrethin e parë të Polonisë të mërkurën, transmeton lajmi.net.

Ekipi i 23-vjeçarit Deceuninck-Quick-Step konfirmoi se ai nuk kishte pësuar lëndime në tru ose në pjesë kurrizore pasi u përplas me shpejtësi të lartë me bashkatdhetarin Dylan Groenewegen duke u rrëzuar në barrierat e reklamave.

Jakobsen u dërgua në spital dhe u vendos në gjendje kome dhe pasi iu nënshtrua operacionit të fytyrës shpresohet se ai mund të rimarrë vetëdijen./Lajmi.net

COMMENTS

x