fbpx

Përplasje dhe rrahje masive në parlament, deputetët e sulmojnë edhe kryeparlamentarin!

HomeBota

Përplasje dhe rrahje masive në parlament, deputetët e sulmojnë edhe kryeparlamentarin!

Një përplasje fizike ka ndodhur në ceremoninë e betimit të kryeparlamentarit të ri të përkohshëm të Kongresit në Honduras, Jorge Calix.

Mediat e huaja kanë publikuar momente nga sulmi që deputetët e partisë së tij i kanë bërë kryeparlamentarit të ri.

Disa deputetë nga e njëjta parti janë ngjitur në skenë, duke bërë që situata të dalë nga kontrolli dhe të vijë deri të rrahja.

Në prapavijë dëgjoheshin britma të vazhdueshme” tradhtarë”, duke mos u ditur fillimisht se kujt i referoheshin këto etiketime./abcnews.al

 

COMMENTS

x