Edhe Gjermania përfshihet në përplasjet mes Kosovës dhe Serbisë në veri, del me një kërkesë për to!

HomeLajmeKosovë

Edhe Gjermania përfshihet në përplasjet mes Kosovës dhe Serbisë në veri, del me një kërkesë për to!

Për situatën në veri mes policisë kosovare dhe protestuesve serbë ka reaguar edhe Gjermania.

Ambasadori i kësaj të fundit në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se pajtohet me konstatimin e amerikanëve të cilët patën takim me Kurtin në Prishtinë, se situata duhet të shtensionohet urgjentisht, shkruan lajmi.net.

Rohde madje në një postim në Twitter, ka thënë se shtensionimi dhe ri-angazhim janë “nevoja të orës”.

“Plotësisht dakord. Shkallëzimi dhe ri-angazhimi janë nevoja e ores”, ka thënë Rohde./Lajmi.net

COMMENTS