Connect with us

Lajme

Partia Demokratike përjashton përgjithmonë Sali Berishën

Published

on

Partia Demokratike ka vendosur të përjashtojë përgjithmonë Sali Berishën dhe mbështetësit kryesorë të tij pas incidenteve të dhunshme në protestën e 8 janarit.

A2 CNN shkruan se vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë së PD që filloi të hënën në orën 19:00 dhe që ka zgjatur deri pas mesnate.

Gjithashtu Kryesia ka vendosur përjashtim edhe për 7 anëtarë të Komisionit të Rithemelimit:

-Bujar Nishani

-Flamur Noka

-Albana Vokshi

-Edmond Spaho

-Arben Ristani

-Klevis Balliu

-Keltis Kruja

Advertisement
Comments