Connect with us

Lajme

Parada shtarake e talebanëve, arte marciale dhe jelekë me eksplozivë!

Published

on

Luftëtarët talebanë tashmë kanë nisur propagandën përmes televizionit shtetëror, duke publikuar video nga parada ushtarake që u zhvillua një ditë pas largimit të ushtarit të fundit amerikan.

Në video shihen talebanët ndërsa kryejnë arte marciale përpara drejtuesve dhe imazhe të armatimit që disponojnë, pjesa më e madhe e të cilit u la pas nga ushtria amerikane.

Mes armatimeve që tërhoqën vëmendjen e publikut ishin dhe jelekët me eksplozivë që zakonisht përdoren nga kamikazët.

Advertisement
Comments