Pamje të rënda, momenti kur ushtari ukrainas vret pesë kolegët e tij

0 minutes, 36 seconds Read

Rekruti i ushtrisë ukrainase, Artem Ryabchuk ka vrarë pesë shokët e tij. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një fabrikë ushtarake në Dniepër.

Nuk dihen ende motivet e vrasjes, ndërsa autori është kapur pas pak orësh.

Mediat ukrainase kanë publikuar pamjet e rënda kur rekruti fillon krimin ndaj shokëve të tij, shkruan Indeksonline.

Ryabchuk kishte në posedim një armë kallashnikov dhe 200 fishekë.

Rekruti kishte filluar shërbimin që 3 muaj ndërsa krimin e kreu në momentin kur ndërrimi duhej të dorëzonte armët./Indeksonline

https://twitter.com/skbozphd/status/1486639963122778118?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1486639963122778118%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Findeksonline.net%2Fpamje-te-renda-momenti-kur-ushtari-ukrainas-vret-pese-koleget-e-tij%2F

Publikime te ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *